Web Sitesi Kurma, Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır ve Önemi

//Web Sitesi Kurma, Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır ve Önemi

Web Sitesi Kurma, Web Sitesi Tasarımı:

İşletmeler veya şahıslar için günümüz şartlarında elzem hale gelmiştir. Bunun en büyük etmeni; kişilerin duydukları/bildikleri firmaları internet ortamında aratma sonucu bir bilgiye ulaşma isteğidir. Örneğin web ortamında aratılan bir firmanın internet sitesi/web sitesinin olmaması son kullanıcıda şu düşünceyi oluşturmaktadır: “A firması kurumsal çalıştığı halde nasıl olurda bir web sitesi olmaz, en azından iletişim bilgilerinin olduğu bir sayfaya denk gelsem, …” düşünceleri oluşmaktadır.

Bu gibi etmenlerden dolayı web sitesi tasarımı / internet sitesi kurma işlemi günümüz şartlarında çok önemlidir. Web sitesi tasarımı firma adına yapılabileceği gibi kişisel web sitesi de hazırlatma gereği görülebilir.

Web sitesinin işletmeye/şahsa faydaları:

[wow-icons lib=fa name=fa-check size=”sm” align=”alignleft”]Firmanın faaliyet alanı, hizmetlerini net bir şekilde web ortamında belirtme olanağı sağlar,

 

[wow-icons lib=fa name=fa-check size=”sm” align=”alignleft”]Web ortamında aratılan bir firmanın resmi web sitesine denk gelinmesi, müşteri gözünde bir kademe daha olumlu yönde düşüncesine etkili olur yani Kurumsal Kimlik’in oluşturma şartlarından biri tamamlanır,

 

[wow-icons lib=fa name=fa-check size=”sm” align=”alignleft”]Web sitesi sayesinde bulunduğu bölgenin dışına da erişebileceği için yeni pazarlar bulunabilir,

 

[wow-icons lib=fa name=fa-check size=”sm” align=”alignleft”]Firmanın web sitesinden hizmetlerini tanıtma sayesinden yeni müşteri kazanmasında yardımcı olur,

 

[wow-icons lib=fa name=fa-check size=”sm” align=”alignleft”]Müşterileriniz ürün veya hizmet bilgilerinize anlık olarak ulaşabilir.

 

[wow-icons lib=fa name=fa-check size=”sm” align=”alignleft”]’Markalaşma’ nın web ayağı; web siteniz sayesinde kişilerin aklında bir bilgi bırakmak. Örneğin günümüz internet alışverişinde hepimizin ilk akla gelen firmalarından: hepsiburada . com un akla gelmesi.

 

[wow-icons lib=fa name=fa-check size=”sm” align=”alignleft”]Gerekli gördüğünüz iletişim bilgileri (E-Posta/Faks/İrtibat Numaraları) kullanıcı ile paylaşımı sayesinde anlık olarak müşteri veya müşteri adaylarınız bu bilgilere erişebilir.

vb. ….

Web sitesi kurma işlemi nasıl yapılır?

Web sitesi kurma başka bir adıyla internet sitesi kurma işleminde öncelikle faaliyet alanına göre şablon hazırlanır. Firmamız tarafından her sektöre özel web sitesi tasarımı olarak şablonlar hazırlanmaktadır. Web sitesi tasarımından sonra sitede yazılacak olan içerikler hazır hale getirilerek yayınlanmış olur.

Site açma işlemi olarak domain ve hosting diye tanımladığımız ibareler vardır.

Domain: internet ortamında sizin adınızı temsil eden kelime/cümleciklerdir. Örneğin: TakipSoft.com bir domaindir.

Hosting: hazırlanmış olan internet sayfalarınızın dış ortama yayınlanması için web sunucularına ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı gidermek üzere kullanılan ifadeye hosting denir.

Web sitesi kurma işlemini herkesin anlaması için yüzeysel olarak değindim. Bir paragrafta belirttiğim işlemler kodlama/test etme/yayınlama işlemlerinden geçmektedir. Bu işlemler mesleki bilgi gerektirdiği için bu konulara girip sizleri sıkmak istemedim. Umarım anlaşılır bir yazı olmuştur.

2 Yorum

  • Web sitesi kurmak ne kadar tutur su arıtma
    Sistemleri Teknolojileri bireysel ve kurumsal fiyatlarını Rica Edebilirmiyim

    Gökhan GÜNDÜZ 17.04.2021
    • Merhaba, ilginiz için teşekkür ederiz. Mail adresinize dönüş yapılmıştır.

      MehmetUGUR 17.04.2021

Bir Yorum Gönderin

(E-Posta adresiniz bu sayfada yayınlanMAZ.)