Web Sitesi Nedir? Web Sitesi Sahibi Olmak Neden Önemli?

//Web Sitesi Nedir? Web Sitesi Sahibi Olmak Neden Önemli?

Merhaba .

Bu yazımda web sitesi yaptırmak isteyen ama tam olarak internet terimlerinde, bilinmeyen kelimelerin izahını yapmak için böyle bir yazı yazma gereği gördüm. Yazımın akışına değinecek olursam, öncelikle;

  • Web sitesi/sayfası nedir?
  • Domain ve Hosting nedir?
  • Web sitesi için Domain ve Hosting zorunlu mudur? (Yani neden gereklidir?)

Bunların açıklamasını yapacağım. Akabinde;

  • Kişiler veya işletmeler neden web sitesi sahibi olmak ister?

Bunları izah ettikten sonra web sitesinin kişiye veya kuruma sağladığı faydalara temel düzeyde ki kelimelerle değinerek yazıyı bitireceğim.

Web sitesi/sayfası nedir? : Kısa ve öz tanım olarak, kişilerin veya işletmelerin internet ortamında ki kartvizitleridir. Web sitesi bir işletmeye yani bir firmaya yapılabileceği gibi şahsa da yapılabilir.

Domain ve Hosting nedir? : Domain; internet ortamında adınızı temsil eden kelimelerdir. Diğer bir adı alan adıdır. Hosting: ilgili işletmeye veya şahsa hazırlanan bir web sitesinin dosya ve sayfaları bulunmaktadır. Bu dosya ve sayfaları barındırmak için bir sunucuya(donanımlı bir bilgisayara) yani bir hosting firmasına ihtiyaç vardır. Bu işlemin gerçekleşmesine hosting diğer bir adıyla içerik barındırma denir.

Web sitesi için Domain ve Hosting zorunlu mudur? (Yani neden gereklidir?) : Evet ikisi de gerekli olup, olmazsa olmazlardandır.

Kişiler veya işletmeler neden web sitesi sahibi olmak ister? Şimdi bunun açıklamasını yapacak olursam: Çağımızın gereği hemen hemen herkes online yani internet alemindedir. İşletmeler ürünlerinin ve şirketlerinin tanıtımını yapmak için kuruma özel web sitesini tercih etmeleri güvenli bir limandır.

İnternet sitesi sayesinde kurumlar; ürünlerini 7/24 kullanıcıya sergileme imkanı bulmaktadır. Yine İnternet sitelerinin görsel kaliteliği sayesinde müşteriyi ikna etme şansını artırması söz konusudur. İletişim bilgileri sayesinde sizin belirleyeceğiniz kanallar ile müşteri firma ile irtibat kurabilir, böylece bu işlem basit hale indirgenir.

Kişiler içinde bir web sayfasına sahip olmak büyük önem arz etmektedir. Şahıs web sayfalarında, kişinin talep ettiği doğrultuda hazırlanmaktadır. Örnek olarak şahsın “Hakkımda” alanı gibi linkler ile kişisel bilgiler vermesi veya web sayfasında ilgi alanına göre yazılar yazarak bilgisini paylaşmış olur.

Özetle; günümüz şartlarında web sitesine sahip olmak işletmeler açısından elzem hale gelmektedir. Yukarıda ki yazımda da belirttiğim gibi müşteri sayınızın artmasında ciddi derecede rol oynar. Örneğin A şehrinde ki bir müşteri B şehrinde ki firmanın web sitesini ziyaret eder. Bu sayede işletmenin faaliyet alanı dışında ki illere de hitap etme imkanı sunar.

“Web sitesi kurma hizmetimize göz atmak için tıklayınız”

Bir Yorum Gönderin

(E-Posta adresiniz bu sayfada yayınlanMAZ.)