Müşteri Takip Programı

/Müşteri Takip Programı
Bakim-Takip-Programi

Müşteri takip programı, satış sonrası hizmet veren firmalara uygun olarak hazırlanmıştır. Program, bilgisayar kullanım bilgisi temel düzeyde olan kişilerin de kullanabilmesini sağlamak amacıyla ekran tasarımları ve içerikleri en sade şekilde hazırlanmıştır.

Android, IPhone, Windows Phone, BlackBerry gibi işletim sistemine bağlı kalmaksızın her ortamda çalışmaktadır. Yani programımız her türlü tablet, telefon, bilgisayar sistemlerine uyumludur.

İstediğiniz sayıda kullanıcı oluşturabilir, bu kullanıcılara sisteme giriş için Kullanıcı Adı/Şifre/Yetki atayabilirsiniz.(Oluşturduğunuz kullanıcı; daha sonra kendi ekranında şifresini değiştirebilir.) Kullanıcı sayısına göre ücret kesinlikle talep edilMEZ.

Müşteri takip programına entegre olarak; kendi müşterilerinize ayrılan bakım sorgulatma ekranı mevcuttur. Yani ekranın işleyişi mantık olarak kargo firmalarının gönderi koduna göre sorgulatma yapısı ile aynıdır. Kendi müşteriniz; sistem üzerinden kendisine verilen müşteri numarasına göre cihazına nasıl bir servis işlemi yapılmış, hangi personel servise gelmiş, bir sonraki bakım ne zamanmış gibi soruların cevapları bulmuş olmaktadır.

Sorgulama sayfası sayesinde müşterileriniz her türlü (tablet, telefon, bilgisayar sistemleri)  üzerinden sorgulama yapabilecek ve cihazının durumlarını görebilecektir. Bu durum aynı zamanda telefon trafiğini de azaltmaktadır. (Sorgulama sayfasında işlem yapan bir müşteri kesinlikle diğer ekranlarınızı göremez.)

Müşteri Takip Programının İşletmeye Katacakları:

Sistem üzerinde “Tanıtım (Demo) Müşterisi” oluşturma imkanı vardır. Bu sayede tanıtımını yapmak üzere verdiğiniz cihazın takibi için “Tanıtım (Demo) Müşterisi” oluşturabilir, hangi cihazı ne zaman verdiğinizi sistem üzerinden takip edebilirsiniz.

Sistem üzerinden verilen detaylı servis arşiv dökümü sayesinde müşteriye karşı objektif çalıştığınızın mesajı verilecek.

Sisteme girişlerde; Tablet, Telefon, Bilgisayar sistemlerinde kısıtlama olmadığı için interneti olan her türlü ortamdan kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu sayede il dışında olsanız bile, anında müşteri bilgilerinize ulaşabilir; servis, tahsilat gibi durumlarınızı takip edebilirsiniz.

Müşteri; kendine özel bakım sorgulatma ekranı sayesinde anlık olarak cihazına yapılan işlemleri görebilecek, bu sayede hizmet kalitenize olumlu yönde katkı sağlayacak.

İlgili ayda ki alacak ve tahsilat tutarlarınız sistem tarafından hesaplanıp kullanıcıya bildirmesi sayesinde matematiksel işlemler yapmanıza gerek kalmayacak.

Detaylı Servis Arşiv dökümünde olduğu gibi, müşterinin ne zaman/ne kadar ödeme yaptığını gösteren detaylı muhasebe dökümü sayesinde müşteri net bir şekilde bilgilendirilecektir.

Tahsilat, servis vb. işlemlerde; tahsilatı yapan personel, sistem üzerinden otomatik kayıt altına alınarak “tahsilatı yapan kişinin hatırlamama” gibi durum söz konusu değildir.

Bakım zamanı gelen müşterilere “Matbuu Oluştur” talimatı sayesinde iki nüsha olarak müşteri bilgileri oluşturulur. Oluşturulan matbuu A4 ebatında ki kağıda çıktı alma  sayesinde; matbaadan özel şablonlu Servis Fişi kağıdı bastırmanıza gerek kalmayacaktır.

Bakım zamanı gelen müşteriler sistem tarafından otomatik olarak uyarı vermektedir. Bu sayede bakım zamanı gelen müşteri gözünüzden kaçmayacak.

Personel Performansı Sorgulama ekranı sayesinde personellerinizin gittiği servisleri, servis sayılarını, kim ne kadar çalışmış görebileceksiniz.

Müşteri Takip Programının Genel Özellikleri:

Yetkilendirme sayesinde personellere istediğiniz ekranları gizleyip, gösterebilirsiniz. Örneğin; Müşteri Ekle ekranında kayıtlı müşteriler listelenmekte ve yeni müşteri eklenmektedir. Yönetici, bu ekranı istediği personele gösterip, gizleyebilir.

Teknik servis programı olarak da nitelendirebileceğimiz programımızda stok eklenebilir, giriş/çıkış/zimmet verme/zimmet alma/tedarikçiye iade gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda servis esnasında servis fişi girişi esnasında kullandığınız ürünler otomatik olarak stokdan düşecek ve stok çıkışı olarak kime yapılmış, kaç adet stok çıkışı yapılmış vb. bilgiler kayıt altına alınmaktadır.

Gerçekleşen stok hareketlerinizi (stok girişi,çıkışı vs.) izleyebilir, kime hangi işlem yapılmış, hangi personel tarafından işlem gerçekleştirilmiş onları görebilirsiniz.

Personel adı, soyadı, işe giriş tarihi, maaş ücreti gibi bilgilerin kaydedildiği ekrandır. Bu ekran sayesinde personellerinizi Satış Danışmanı, Yönetici, Teknik Servis gibi ünvanlar bu ekrandan belirtilmektedir.

Ürün/Hizmet aldığınız firmaları/şahısları bu alandan kayıt edip. bu firmalara/şahıslara yaptığınız iade işlemleri kayıt edilmektedir.

Bu ekran sayesinde tahilsatlarınızı, alacak tutarlarınızı detaylı bir şekilde görmenize imkan sağlar.

Sınırsız sayıda sisteme müşteri ekleyebilir, sınırsız sayıda eklenen müşterilere servis girişi yapılabilmektedir.

Takip programında geçmiş veya gelecek aylara/yıllara göre bakım zamanı gelen/geçen müşterileri sorgulama imkanınız vardır. İlgili ayda zamanınızın olmaması sonucu yapamadığınız bakımı bu ekran sayesinde tespit edebilir, bakım işlemini yaparak bir sonraki bakım tarihini belirtebilirsiniz.

Var olan müşterilerinizi; Endüstriyel, Evsel, Kurumsal gibi terimlerle gruplandırabilirsiniz. Bölge gruplandırmasında olduğu gibi bu alanda zorunlu değildir.

İstediğiniz bölge isimlerini sisteme tanımlayabilir, müşterilerinizi tanımladığınız bölgelere göre gruplandırabilirsiniz. Gruplandırma işlemi zorunlu değildir. Burada ki amaç; A bölgesine servise gidileceği zaman, A bölgesinde ki diğer müşterilere de zaman kaybı olmadan, aynı bölgede ki servislere ulaşmak amaçlanmıştır.

Müşteri takip programımız; karekod sistemleri tarafından desteklenmekte olup, her müşteriye özel karekod oluşturma imkanı sistem üzerinde mevcuttur. Kullanımı: müşteriye özel oluşturulan karekod(qr code) müşteri cihazına yapışkanlı etiket ile yapıştırılır. Müşteri telefonundan karekod uygulamasını başlatıp okutarak cihazında hangi işlemler yapılmış direk görebilecek. (Cep telefonunu yüklenecek uygulama firmamız tarafından temin edilecek olup, kullanıcı sayısına bakılmaksızın ücretsizdir.) Yıllık güncelleme adı altında ücret talep EDİLMEZ.

Sistem üzerinde

 • Şifrenizi değiştirebilir,
 • Firma bilgilerinizi tanımlayabilir,
 • Logonuzu yükleyebilir,
 • Programı hazırlayan kişiye direk mesaj gönderebilir,
 • Detaylı olarak servis ve tahsilat dökümleri alabilirsiniz.

Müşteri Takip Programımızın Hitap Ettiği Sektörler:

 • UPS Servisleri
 • Havuz Arıtma Sistemleri
 • Medikal Cihaz Tamircileri
 • Asansör Tamir Merkezleri
 • Elektronik Cihaz Servisleri
 • Isıtma & Soğutma Teknik Servisleri
 • Beyaz Eşya Servisleri: Müşteri Takip Yazılımı, Müşteri Bakım Takip Programı olarak da ifade edebiliriz
 • Su Arıtma Firmaları: Su Arıtma Bakım Takip Programı, Su Arıtma Müşteri Takip Yazılımı olarak da ifade edebiliriz.
 • Sigorta Firmaları: Araç, konut vb. yapılan sigorta poliçelerinin takipleri içinde kullanılabilir. Bu sayede poliçe zamanı gelen müşterilerinize de önceden ulaşabilirsiniz.

“İletişim” sayfamız için